Koos sinu isaga pühendasime su Jumalale enne, kui olid sündinud. Hiljem loomulikult oli ka formaalne õnnistamisjumalateenistus. Kõigest kolme ja poole kuusena jäid sa haigeks. Diagnoos, mille arst andis, oli karm, see haigus oli lugematutelt lastelt elu võtnud. Läbivaatusruumis Lõuna-Ameerika haiglas, kus sa vaid veidi aega varem sündinud olid, viipas medõde tundetult laua poole ja käskis su sinna asetada. Siis lahkus ta ruumist tagasi vaatamata ja korrakski naeratamata. Ma kõhklesin. Mu emasüda oli hirmul. Kuidas saan ma panna oma kalli beebitütre selle kõva, näotu laua peale, teades, et usaldan ta seeläbi niisamasuguste tundetute inimeste hooleks nagu naine, kes oli just ruumist lahkunud? Hoidsin sind mõne sekundi oma südame lähedal. Siis tundsin imekombel endas jõudu ja julgust. Astusin laua juurde, aga mulle tundus, et ma ei pane sind mitte sellele külmale, vaevu steriilsele pinnale, vaid usaldan pigem tõesti Jumala kätesse. Sel hetkel ütlesin Jumalale, et sooviksin oma last hoida, aga pigem laseksin Tal su võtta, kui lasta sul üles kasvada ja mitte taevasse jõuda.

Teistel, kes olid samas osakonnas olnud juba nädalaid, polnud ikka veel lootust koju pääseda, kui sind juba kahe päeva pärast välja kirjutati. Jumal andis su meile tagasi. Ta nägi seda, mida meie ei näinud. Ta nägi ulakat poissi New Yorgi osariigis, kes ühel päeval vajab abikaasat. Ta nägi ka lahtist ust misjonipõllule, mida meie poleks suutnud oma kõige pöörasemates unenägudeski ette kujutada.

Jumal andis mu väikese tütre mulle tagasi, minu käte vahele, ja nüüd, Stephen, annan ma tema sinule. Võta ta, armasta ja hoia teda. Hoolitse mitte ainult tema füüsilise, vaid ka vaimuliku heaolu eest.

Pamela, täna saab sinust naine sellele mehele, kelle jaoks Jumal sind lõi. Loodan, et sa püüad alati järgida Õpetussõnade 31. peatüki viimaseid 21 salmi. Erilist tähelepanu pööra 12. salmile. Pea meeles, et su mehe kasu on alati sinu kasu.

Kuidas ma sooviksin teile mõlemale öelda, et sellest päevast peale on teie elu alati õnnelik. Kuigi teil on mitmes mõttes olnud muinasjutuline armastuslugu, elu ei ole muinasjutt. Te seisate silmitsi raskustega, keeruliste hetkedega, mida te ei suuda mõista. Me kõik kogeme seda. Miks pidi meie pere elama nii palju aastaid kodumaal, kui oleksime pigem tahtnud olla misjonipõllul? Miks Ethan suri? Miks kukkus su isa katuselt alla? Ma ei tea. Jumal ei anna meile kõiki vastuseid, kuid mõned siiski annab. Kas sa mäletad, Pamela, kuidas me juurdlesime, miks juhtis Jumal meid Lääne-Texasesse, kuigi olime seal vaid lühikest aega ja meil oli seal nii palju muret? Kas pole huvitav, et just Lääne-Texases kohatud hea sõber oli see, kes sind ja Stephenit teineteisele tutvustas? Jumal laseb kõik tulla heaks.

Niisiis, kui saabuvad rasked ajad, usaldage alati Jumalat ja pidage vastu! Ärge kunagi lakake teineteist julgustamast. Julgustage teineteist andma endast parimat, mida suudate, ja mitte ainult koostöös, vaid ka kummagi isiklikes jõupingutustes.

Ärge nähke julgustamist üksnes teineteise edasikannustamises. Vahel on parim viis julgustamiseks kaaslase tagasi hoidmine, kui ta kiirustab liialt, püüdes anda endast parimat. Ja kuigi on äärmiselt oluline vastu pidada ja teineteist julgustada, on ometi olemas ka midagi sellest veel tähtsamat. Pidage meeles nautida. Nautige kõike head, mida Jumal teie teele saadab. Ärge siduge end nii tugevalt oma ülesannete ja kohustustega, et jätate märkamata need rõõmsad ja kosutavad ajad, mida Jumal teile saadab. Võtke aega selleks, et näha, hinnata ja nautida õnnistusi, mida Jumal teile iga päev saadab, isegi kui see on vaid ilus lill või kaunis päikeseloojang. Pidage meeles vastu pidada, teineteist julgustada ja eelkõige nautida. Nautida ühist elu, nautida oma armastust, nautida teineteist ja nautida Jumalat, kes lasi sellel kõigel sündida.